czwartek, 4 lutego 2016

Co mówi o Tobie Twój pączek?

Któż z nas nie uległ dziś pokusie tłuściutkiego, drożdżowego rarytasu otulonego słodkim lukrem? Tłusty czwartek to doskonała okazja do pewnej refleksji dotyczącej tego, jakimi jesteśmy ludźmi. Co zaskakujące, możemy to stwierdzić patrząc na nasze tłustoczwartkowe frykasy.


Pączek z marmoladą

Myślisz — tradycja. Błąd! Pączek z dżemem to disco polo polskiej sztuki piekarniczej. Wielbiciele pączka z dżemem to ci sami ludzie, którym hotel Gołębiewski kojarzy się z luksusem. Inaczej jest, jeśli był to pączek z konfiturą z czerwonej cebuli — wówczas możesz odetchnąć z ulgą i spokojnie dopić swoje korzenne latte z Costy.


Pączek z toffi

Taki pączek jest jak Tomasz Karolak — dużo kosztuje, a wygląda jakby był wypełniony sraką. Wciąż jednak wygrywa z klasycznym pączkiem, bowiem daje złudne poczucie bycia lepszym od zwykłych konsumentów pączka z marmoladą — nic bardziej mylnego. Jedząc takiego pączka potwierdzasz, że w życiu totalnie brakuje ci polotu.


Pączek z marketu

Pączek z marketu jest jak Maryla Rodowicz — leżał w zamrażarce przez ostatnie czterdzieści lat, ale w tej cenie trudno o coś lepszego. Tak czy siak, zajadasz ze smakiem wyobrażając sobie, że to świeżutki pączek od Bliklego. Giniesz w krwiożerczej walce z sąsiadem o ostatnią paletę marketowych pączków.


Donut

Amerykański donut zadomowił się w naszym kraju podobnie jak Halloween i Chlamydia. Donuty stopniowo wypierają nasze rodzime pączki — można je porównać do Natalii Siwiec, bowiem zawsze mają dziurkę na wierzchu. Donuty są modne szczególnie w Warszawie, której mieszkańcy od kilku miesięcy wnioskują o dopisanie do listy dzielnic Nowego Jorku. 


Nie zapomnijcie pochwalić się, ile pączusiów dzisiaj skonsumowaliście! :*

3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Ponczki mniej. Tylko jarmuż. W tłustyczwartek to już mało trendy, ale to zawsze na przeciw, wiadomo.

      Usuń

Wszystkie teksty ukazujące się na blogu są mojego autorstwa i ich kopiowanie bez mojej zgody jest zabronione.

Zdjęcia i gify pochodzą z wyszukiwarki obrazów google.