poniedziałek, 13 października 2014

Jak być Polakiem?

Od minionej niedzieli cała Polska żyje zaskakującym wynikiem meczu Polska-Niemcy. Ostatnie tak spektakularne zwycięstwo nad Niemcami odnieśliśmy w 1410, w bitwie pod Grunwaldem. Swoje małe zwycięstwo nad Niemcem Polak odnosi za każdym razem, kiedy ukradnie coś z Lidla. Pokonanie Niemców w piłce nożnej było zbiorową fantazją narodu, jakże perwersyjną. I ta fantazja została wreszcie zrealizowana. #zakremNivea #zaMilkę #za1939


Tej jesieni bycie Polakiem stało się modne. Polacy nabrali pewności siebie, przebojowości, niektórzy zaczęli nawet szukać pracy. Rośniemy w siłę, jest nas coraz więcej w Europie, głównie w Anglii, krajach skandynawskich i Niemczech. Polak wszędzie czuje się jak u siebie, wszędzie równo kradnie i robi pijackie afery. Teraz będziemy też znani z tego, że strzeliliśmy Niemcom dwa gole. Piękna sprawa.

Bycie Polakiem jest nieosiągalne dla innych nacji. Rosjanie coś tam próbują się pod nas podszywać, ale demaskują ich dywany na ścianach i liczba zgonów po spożyciu pół litra wódki. Próbują się pod nas podszywać również Cyganie, kradnąc i polując na wałęsające się po wsiach psy. Niestety, brakuje im sprytu, zaradności i bieżącej wody, którymi my lubimy się przechwalać. Polak co prawda myje się tylko przy sobocie, żeby nie śmierdzieć w kościele, ale nadal jest to trzy razy częściej niż statystyczny Cygan. Poza tym, mamy wyczucie stylu — cenimy sobie szlachetne materiały typu jeans, sztruks czy poliuretan. Potrafimy dobrać reklamówkę do stroju, czego zazdroszczą nam mieszańcy Mediolanu, Nowego Jorku i innych stolic mody.  


Polaka poznasz po jego wiedzy, elokwencji i szerokich zainteresowaniach. Polacy uwielbiają oglądać telewizję, dłubać w nosie i podpierdalać sąsiadów do spółdzielni albo skarbówki. Jesteśmy narodem, który walczy o Polskość, dyskryminując osoby innego wyznania, innej rasy czy odmiennej orientacji. Przeciętny Polak nienawidzi gejów, a wieczorem zakłada rajstopy i każe do siebie mówić „Marzena”.


Cenimy sobie luksus, dlatego każdy Polak musi mieć cyfrową telewizję, telefon komórkowy i zaległość w płatności czynszu na kwotę 10.000 zł. Uwielbiamy się socjalizować, popularne są spotkania towarzyskie u szwagra, sobotnie dyskoteki i niedzielne grille na działce. Polacy chętnie raz w roku wyjeżdżają na wczasy nad morze. Stolicą polskiej rozrywki nadmorskiej jest oczywiście Mielno, zwane Monako wschodniej Europy. Dużo dzieje się też w Sopocie, czyli takim drugim Miami, tylko bez palm, oceanu i kultury osobistej.I to by było na tyle, a teraz możecie w spokoju skonsumować kanapkę z mortadelą. 

3 komentarze:

 1. Oj, pojechałaś ;) Ja rozumiem, że przy porażkach roztrząsamy jacy to jesteśmy beznadziejni, ale czy przy sukcesach naprawdę też trzeba...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj wiadomo, że sobie jaja robię, przecież większym sukcesem byłoby zaoranie Radomia i udawanie, że go nigdy w Polsce nie było! Poważnie to cieszę się, że skopaliśmy Niemcom tyłki, i to aż dwoma golami ;)

   Usuń
 2. Kradzież z lidra jako zwycięstwo nad Niemcem mnie zabiła. Zabiła mnie również okładka jakiejś gazety z cyklu dla Prawdziwych Polaków, gdzie wygraną w meczu zilustrowano obrazem "Bitwa pod Grunwaldem". Ja rozumiem, że fajnie i w ogóle, ale porównywanie tego w jakikolwiek sposób do bitew to jakaś żenada.

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie teksty ukazujące się na blogu są mojego autorstwa i ich kopiowanie bez mojej zgody jest zabronione.

Zdjęcia i gify pochodzą z wyszukiwarki obrazów google.