poniedziałek, 17 listopada 2014

Poniedziałkowy przegląd prasy

Już dawno nie robiłam przeglądu prasy — tęskniliście? Wiem, że tak! Co wydarzyło się w wielkim świecie w ciągu ostatnich kilku dni?

Weekend został w Polsce zdominowany przez niedzielne wybory — rodacy zastanawiali się, w jakim stroju przy urnie pojawi się Małgorzata Tusk, kobiety masowo wyciągały z szaf swoje najlepsze, kościelne garsonki, a panowie próbowali wytrzeźwieć przed zamknięciem lokali wyborczych. 
Wyniki wyborów są takie same jak zawsze, czyli Polacy przegrali z Polską 0:1 #nicsięniestało

Szulimowa zrobiła się ważna, odkąd prowadza się z synem miliardera. Wytatuowała sobie ponoć jego inicjały. Boże, jak romantycznie! Dobrze, że jest teraz bogata, to mogła to zrobić dobrym tuszem, a nie na przykład cyrklem, jak to robią ludzie z biednych rejonów Polski takich jak Śląsk. Ja też nie wiem, gdzie to jest, ale podobno ludzie jedzą tam węgiel.

Kim Kardashian pokazała tyłek. Znowu. Pokazała właściwie wszystko, znowu. I znowu wszyscy o tym mówią. Postawiła sobie kieliszek na dupie i okazało się, że to jest wielki talent, coś między dziennikarskim warsztatem Młynarskiej a talentem rozrywkowym Pieńkowskiej.  

Rusinka nie została wygryziona przez Rozenek i to właśnie Kinia poprowadzi kolejny You can dance. Nie pomogło to, że Rozenek skończyła szkołę baletową. To Kinga pozostaje tą, która tańczy, jak jej Miszczak zagra.

Joanna Kielona Liszowska króluje w show Twoja twarz brzmi znajomo. Zachwytom nad jej spektakularnym przemianom nie ma końca. Najwyraźniej jurorom brakuje trzeźwego spojrzenia na kwestię jej talentu.

Tymczasem w innym show TVN Polsatu, Tańcu z gwiazdami, jak zwykle przy okazji finału nie zabrakło piór, gry świateł, nieśmiesznych dowcipów i — niestety — Głogowskiej. Być może to jej toporne żarty doprowadziły Anię Wyszkoni do łez, a może fakt, że przegrała w starciu z Agnieszką Sienkiewicz. W każdym razie Ania strzeliła focha. Wyszkoni w sensie. Obie panie stoczyły walkę o być albo nie być w świecie celebrytów, a do tego o sto tysięcy złotych, czyli wysokość miesięcznej raty za penthouse Kasi Cichopek i jej męża, Cichopka.

Dariusz K. zrezygnował z wolności — tym razem zupełnie dobrowolnie i wziął w areszcie ślub z ukochaną Izabelą Adamczyk. Okoliczności może niezbyt romantyczne, ale miłość ponoć zwycięża wszystko i góry przenosi. Ciekawe, czy wpływa na skrócenie wyroków?

Edyta Górniak skończyła 42 lata. Uczciła je, pojawiając się w Pytaniu na śniadanie w bardzo pstrokatym — nawet jak na nią — stroju, z napisem Be yourself because everyone else is already taken in custody na bluzie, co tłumaczymy jako Bądź sobą, bo twój były został już wreszcie aresztowany.

Siostra Beyonce, Solange, wzięła ślub. Z tej okazji wystąpiła aż w trzech kreacjach! Tym razem nie wdała się w bójkę ze swoim szwagrem, dlatego Ameryka odetchnęła z ulgą. Ślub zwieńczyła parada ulicami Nowego Orleanu. Jak donoszą media, w paradzie czynny udział brał również Iphone piosenkarki oraz jej drugi w kolejności ulubiony gadżet, czyli Jay-Z.   

A jakie wydarzenie WY zaliczacie to najważniejszych eventów zeszłego tygodnia? XOXO

fot. Ania Lewandowska w trakcie promocji swojej książki. 
The Guardian
„Niesamowita,  wciągająca, chwilami zapierająca dech w piersiach i poruszająca każdy mięsień, zwłaszcza końcowego odcinka przewodu pokarmowego.”
The Times
„Nikt tak pięknie nie pisał o jagodach goji od czasów Carlosa Ruiza Zafrona”.

Newsweek
„Całkowicie nowatorskie podejście do przysiadów, owsianki i sportowych staników”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie teksty ukazujące się na blogu są mojego autorstwa i ich kopiowanie bez mojej zgody jest zabronione.

Zdjęcia i gify pochodzą z wyszukiwarki obrazów google.