wtorek, 4 marca 2014

On, ona i kryzys wieku średniego*

Umówmy się — faceci zawsze lecą, lecieli i będą lecieć na młodsze od siebie dupy (pardon wyrażenie), ale dopiero po czterdziestce ich na nie stać. Kiedy facet ma dwadzieścia parę lat i dokładnie tyle złotych w portfelu, nie jest zbyt konkurencyjny na rynku matrymonialnym. Kiedy ten sam facet ma lat czterdzieści pięć i tak zwany komfort finansowy, jego akcje natychmiast szybują w górę.

Dobra, nie twierdzę, że kobiety lecą na pieniądze, ale też nie sądzę, by którejś zdarzyło się odesłać faceta z kwitkiem tylko dlatego, że ma za dużo kasy. Faktem jest, że facet mający pieniądze roztacza wokół siebie pewną aurę — jest pewniejszy siebie, przekonany o swojej sile i jaja nie przytulają mu się do kręgosłupa za każdym razem, jak ma zapłacić za twojego drinka w barze.

On doskonale zdaje sobie sprawę, ile ma lat i zna rozkład sił na polu bitwy — wie, że nie ma najmłodszego ciała, że łapie zadyszkę powyżej trzeciego piętra, ale wie też, że w starciu z gościem, dla którego szczytem fantazji jest postawienie Ci piwa w piwnicy zwanej studenckim pubem ma zdecydowaną przewagę. Bo go na tę przewagę stać.

Kobiety, wbrew wszystkim zapewnieniom, lubią pieniądze. Lubią, kiedy facet je posiada, i to jest okej, tak samo jak to, że faceci lubią młode, zgrabne kobiety. Każdy z nas osiąga komfort psychiczny w inny sposób — on trzymając młode, jędrne cycki, a ona mogąc zapłacić za zakupy jego kartą. Dlatego wiele kobiet, szukając partnera, celuje w przedział wiekowy 40+. Taki facet najpewniej czegoś się już dorobił i bycie z nim to pewnego rodzaju inwestycja.

Wróćmy jednak do jego kryzysu. On czuje, że czas upływa, a posiadanie młodszej kochanki sprawi, że będzie musiał za nią nadążyć. Młodsza kochanka wymusi na nim intensywniejszy tryb życia i sprawi, że zębatki w jego ciele znowu radośnie zaskrzypią.

Młodsza, atrakcyjna kochanka to również trofeum — pokaz siły i władzy, demonstracja mentalnego pawiego ogona. Patrzcie, stać mnie na nią. Jestem kimś. Inni faceci dookoła doskonale rozumieją przekaz i wiedzą, że gra toczy się o to, który z nich zostanie uznany królem życia. Na pewno nie ten, który chowa w domu stukilogramową żonę świeżo po menopauzie.

Facetom w pewnym wieku odbija, bo oglądając Kac Vegas zdają sobie sprawę, że najbardziej szaloną rzeczą, jaką zrobili w życiu, był spontaniczny wyjazd pod namiot do Łeby w 1987 roku. Za wszelką cenę chcą udowodnić sobie samym i wszystkim dookoła, że nie brakuje im wyobraźni. Dlatego chodzą na dziwki i kupują drogie samochody. I żenią się z kobietami w wieku swoich córek z pierwszego małżeństwa.


*Zaleca się powyższy tekst potraktować z przymrużeniem oka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie teksty ukazujące się na blogu są mojego autorstwa i ich kopiowanie bez mojej zgody jest zabronione.

Zdjęcia i gify pochodzą z wyszukiwarki obrazów google.