czwartek, 3 października 2013

Ludzie z facebooka

Tak, to będzie post z czystej złośliwości. Taka luźna obserwacja dotycząca facebooka, a dokładniej ludzi, którzy z niego korzystają. Podzieliłam ich na kilka typów - jeśli macie swoje, koniecznie dajcie mi znać w komentarzach! No to po kolei: 

1. Ekshibicjonistka. Jak sama nazwa wskazuje, lubi być podglądana. Każde jej wyjście jest rzetelnie relacjonowane, a każda zmiana nastroju doczeka się stosownej adnotacji. Wiem, w jakiej knajpie była z chłopakiem, co zjadła, jak to jedzenie wyglądało, na czym była w kinie, co przeczytała, czego słucha i jakie jej życie jest fabulous. Jest mistrzynią koloryzowania faktów.   


2. Modelka. Modelka wstawia codziennie swoje zdjęcie, każde opatrzone jest wyświechtanym cytatem z Paulo Coelho, albo innego literackiego giganta, którego mądrość wypluje google. Na każdym zdjęciu pozuje z tą samą miną, bo jest najkorzystniejsza. Do tego studiuje socjologię, europeistykę i politologię, więc jest nie tylko piękna, ale i wszechstronnie wykształcona.


3.Słodka parka. Słodka parka wstawia sobie wzajemnie słodkie komentarze z buziaczkami, lajkuje wzajemnie zdjęcia, wyznaje miłość, a po kłótni każde z nich zmienia status na wolny, wrzuca smutne piosenki Verby i liczy na wsparcie znajomych.


4. Ziom. Ziom wstawia na facebooka zdjęcia swojego stuningowanego golfa w gazie, opcjonalnie passata w dieslu i licytuje z kumplami, który więcej wyciągnął na wiejskiej żwirowej drodze. Największą radością imprezowicza jest weekendowa najebka, najlepiej opatrzona zdjęciami. Zacięcie walczy o darmową wejściówkę na piana party w lokalnej dyskotece.


5. Mamusia. O jej ciąży dowiadujemy się szybciej niż ojciec dziecka, a kiedy dzieciak pojawi się na świecie, jesteśmy codziennie zasypywani jego zdjęciami. Dzieciak oczywiście wygląda jak każde inne dziecko, które ślini się i robi kupę w pieluchę.


6. Człowiek z zagranicy. Wyjechał za pracą, a teraz chce wszystkim pokazać, jak mu się dobrze żyje na obczyźnie.  Dlatego zwykle pozuje na tle samochodu albo nowego telewizora, żeby wszystkim w kraju żal dupę ściskał, że jest takim panem. 


7. Siury. Siury, czyli młodzież gimnazjalno-licealna żyje imprezkami, paleniem trawki, narzeka na obowiązek szkolny i reklamuje swoje photoblogi, na których jest dużo żyletek, smutku i Kurta Cobaina. Panny lubią pokazać na zdjęciu cycki, a potem oburzać komentarzami na ich temat, kolesie z kolei lajkują fanpejdże gwiazdek porno. 


No, to chyba wszystko, w każdym razie tyle udało mi się zdiagnozować. Jak znowu będę miała ból tyłka, to z pewnością się dowiecie, więc stay tuned! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie teksty ukazujące się na blogu są mojego autorstwa i ich kopiowanie bez mojej zgody jest zabronione.

Zdjęcia i gify pochodzą z wyszukiwarki obrazów google.