poniedziałek, 23 września 2013

Typowi goście weselni

Kto był na weselu, ten wie, z jakimi typami ludźmi można się spotkać przy wspólnym weselnym stole. Sztywna atmosfera z początku imprezy szybko rozmywa się w kolejnych kieliszkach wódki, a w gościach weselnych budzą się głęboko uśpione demony.


Pierwszy ujawnia się rubaszny wujaszek, samozwańczy wodzirej, który wznosi kolejne toasty i dopinguje pozostałych do wychylenia kieliszeczka. Jest też koszmarem wszystkich pań, gotów wyszarpać je na parkiecie. Nie ma udanego wesela bez kropelek potu wujaszka, lądujących na dekoltach przerażonych niewiast. Zwykle nad ranem z parkietu zbiera go jego żona, opcjonalnie ktoś zwołuje poszukiwania, które kończą się znalezieniem wujaszka śpiącego w toalecie.


Kolejna jest modna ciotka. Modna ciotka zwykle ma sztywną od lakieru fryzurę, na którą składa się burza zafarbowanych na bordowo włosów i suknię z tafty. Łatwo się wzrusza, lubi chwalić osiągnięciami wnuków i sączy jeden kieliszek wódki przez całą imprezę.


Jest też zwykle jakaś gwiazda imprezy, najczęściej pod trzydziestkę, w przykrótkiej wyzywającej kiecce z poliestru. Wujkowie spoglądają na nią pożądliwie, a ona tęsknym wzrokiem spogląda w kierunku młodych chłopaków, którzy akurat przyszli sami na imprezę. Po pijaku obmacuje ich i próbuje całować.
Jest też dziewczyna, która złapała welon i wstydzi się tańczyć z chłopakiem, który chwycił musznik. On zwykle jest mocno wstawiony, a ona zażenowana, kiedy tłum zaczyna skandować „gorzko, gorzko”. Ostatecznie daje się pocałować w policzek.


Są i mistrzowie oczepinowych zabaw, którzy zapamiętale walczą o flaszkę, rozbijając się i potykając o własne nogi. Najlepiej, jeśli zabawa uwzględnia obmacywanki, wtedy jest najwięcej śmiechu.


Wesele nie może obyć się też bez przynajmniej jednej osoby, która przesadziła z alkoholem i co najmniej jednego aspirującego wokalisty w średnim wieku, który przejmuje mikrofon od orkiestry. To fakt, że wesele rządzi się swoimi prawami, a większość występków zostanie szybko wybaczona. O ile nie uchwyci ich kamera! 

6 komentarzy:

 1. Świetny blog. Przeczytałam wszystkie notki. Będę stałym czytelnikiem :)

  P.S. Uwielbiam Twoje "opisy" Na Wspólnej :D

  Ag.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe jakie typy gości ujawnią się na moim weselu. Robię je bez alkoholu i przy okazji będę mogła zrobić badania socjologiczne, he he (to chyba skrzywienie zawodowe ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama jestem ciekawa, koniecznie daj znać! I wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)

   Usuń
  2. Wynik jest już pewny:
   Nie ma alko - goście nie przyjdą, lub wejdą i wyjdą natychmiast.

   Usuń
  3. Albo przyjdą z flaszką ;)

   Usuń

Wszystkie teksty ukazujące się na blogu są mojego autorstwa i ich kopiowanie bez mojej zgody jest zabronione.

Zdjęcia i gify pochodzą z wyszukiwarki obrazów google.