niedziela, 25 sierpnia 2013

10 powodów, żeby z nim zerwać.

Jesteś w związku? Cudownie. Związek jest do dupy? 
Logika podpowiada: zerwij z nim. Ale ale! Od kiedy to kierujemy się logiką, co kierowniczko? No to czas najwyższy się otrząsnąć i posłać go do diabła. Dlaczego?

1. Bo cię zdradza. 
Niby sprawa oczywista, skoro facet jest niewierny, a wasz związek TEORETYCZNIE jest monogamiczny, to dlaczego tolerujesz fakt, że koleś cię zdradza? Czego oczekujesz, trzymając go nadal pod swoim dachem? Musisz nauczyć się reagować, kiedy ktoś robi ci krzywdę. 


Miłosierdzie jest fajne i dobre, poza tym, każdy zasługuje na drugą szansę, prawda? GÓWNO PRAWDA. Jeśli ktoś świadomie robi ci krzywdę, to pokaż mu środkowy palec. Facet, który kocha, nie pakuje łapy w majtki innej laski. Koniec tematu.

2. Bo jest nieudacznikiem.
Utrzymujesz pasożyta, który nie ma pracy i nie kwapi się, by ją znaleźć? Mimo próśb i gróźb, on nadal ma w dupie waszą przyszłość i wyleguje się na kanapie, za którą zresztą TY zapłaciłaś? 
Pomijam sytuacje, w których facet traci pracę i jest to chwilowy kryzys. Jeśli jest jednak cwaniakiem, który żyje za twoje i nie ma z tym najmniejszego problemu, to wystaw go za drzwi. 

3. Bo ciągle nawala.
Żaden związek nie jest idealny, ale jeśli facet nieustannie zawodzi i rozczarowuje, to może czas zastanowić się, czy warto marnować kolejne lata na bycie z kimś takim? Nie chodzi tutaj o pierdoły jak zbyt rzadkie kupowanie kwiatków czy sikanie na deskę, ale o realne problemy, z którymi on nie chce i nie potrafi się zmierzyć. 


4. Bo nie dorósł do związku.
Facet o mentalności Piotrusia Pana może być problemem, jeśli ty jesteś na zupełnie innym etapie życia niż on i oczekujesz pewnej stabilizacji. Nawet nie próbuj go wychowywać, bo to nie ma najmniejszego sensu! 

5. Bo jest uzależniony.
Od alkoholu, narkotyków, whatever. Jeśli ma problemy z jakimś nałogiem, to lepiej bierz nogi za pas. On pociągnie cię na dno i jeszcze długo potem będziesz musiała wracać do normalności. Plus fundowanie swoim potencjalnym dzieciom koszmaru w postaci tatusia — alkoholika to skrajna głupota. 

6. Bo się nad tobą znęca.
Wydawałoby się, że tego punktu tłumaczyć specjalnie nie trzeba. A jednak wiele kobiet tkwi w patologicznych związkach, w których przemoc słowna i fizyczna są na porządku dziennym. Jeśli chcesz do końca życia być jego workiem treningowym, to twój wybór. 

7. Bo wasz związek nie idzie do przodu.
Chodzenie ze sobą jest spoko i wielu osobom wystarcza. Jeśli jednak jesteś kobietą, która oczekuje, że jej związek będzie ewoluował w kierunku małżeństwa, a on kompletnie nie jest tym tematem zainteresowany, to możesz się ślubu nie doczekać.


8. Bo go nie kochasz.
Niby kolejna oczywistość, ale i tym razem kobiety często ciągną w nieskończoność relacje, w których brakuje elementarnego uczucia, czy zaangażowania. Jeśli nie zależy ci na tym facecie, nie kochasz go i nawet niespecjalnie lubisz, a jesteś z nim z przyzwyczajenia - odpuść sobie. I jemu. 

9. Bo nie chcesz być sama.
To nigdy nie jest dobry powód, żeby się z kimkolwiek wiązać. Lepiej kup sobie psa. Facet nie ma wypełniać luki, która powstała po poprzednim związku. Nie wiąż się z kimś tylko dlatego, że nie masz pomysłu na zorganizowanie sobie życia w pojedynkę. 

10. Bo jest toksyczny.
Kontroluje cię, wydaje rozkazy, robi jazdy o byle gówno, albo zwyczajnie sprawia, że jesteś znerwicowana i zdołowana? Olej go. Nie ma sensu męczyć się z kimś, kto ma problemy ze sobą, jest psychopatą i prześladowcą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie teksty ukazujące się na blogu są mojego autorstwa i ich kopiowanie bez mojej zgody jest zabronione.

Zdjęcia i gify pochodzą z wyszukiwarki obrazów google.